Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi

Patent Örnekleri

 
Patent Örnekleri
Patent Örnekleri
 

Teknoloji tasarım için patent başvuru örnekleri nelerdir ? Makalemiz patent nedir konusunu daha iyi anlayabilmenize yardımcı olacaktır. Üstelik aşağıdaki yazılı patent örnekleri pdf belgesini emailinize göndererek daha fazla patent örneği görebilirsiniz. Makalemizde günümüzde yoğun olarak karşılaştığımız, bisiklet hırsızlığı ele alınmıştır. Bisiklet hırsızlığını önleyici, patenti alınmış ürünler listesi sayesinde; patent çeşitleri, patent çizimleri ve patent nasıl alınır konularına da değinmiş olacağız.

Patent Nedir

Patent, buluşunuzun ülkelerin resmi kurumları tarafından tescillenmiş halidir. Patent buluşunuzu tanımlar ve buluşunuzun sınırlarını belirler. Patent, size 20 yıllık koruma sağlar. 20 yıldan sonra patentiniz, kamunun kullanımına açılır.

 

Teknoloji Tasarım Patent Örnekleri

Patent örneklerini incelediğimizde, hırsızlara karşı gerçekleştirilen bisiklet kilit tasarımlarının, daha çok bisiklet üzerindeki mevcut parçalar kullanılarak yapıldığını görüyoruz. Bunun ana sebebi bisiklet sürerken, her bir 100 gr'lık ağırlık artışı, sürücünün enerji kaybına yol açmaktadır. Bu sebeple, mevcut parçaların kilit sistemi olarak kullanılması gayet mantıklıdır. Bisiklet fikir patenti örneklerinde, selenin nasıl kilit mekanizması olarak kullanıldığını görebilirsiniz

 
 
fikir patenti örnekleri
Bisiklet Fikir Patenti Örnekleri
 
örnek patent belgesi
 

Patent Eğitimi Almak İstermisiniz ?

Go2 Patents firmasının patent eğitim hizmetinden faydalanmak isterseniz, butona tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Patent eğitimi ile geleceğinizi şimdiden garanti altına alın.

 
Patent Örnekleri Eğitimi
Eğitim Almak için Butona Tıkla

Pedal Kilidi Patent Örnekleri Nelerdir

 

İlk patent örneğimizde, pedalı yerinden çıkarmadan, bisikleti kilitleyebileceğiniz, pedal kilit örneklerini görüyorsunuz. Pedal kilitleri, katlanarak açılıp kapanabilme özelliği kazanmıştır. Market alışverişi gibi kısa süreli park için ideal bir çözümdür.

 
Patent çizimleri
Patent Çizimleri
 
patent çeşitleri
Patent Çeşitleri
 
Patent başvuru örnekleri
 
Patent örnekleri teknoloji tasarım
 

İkinci patent örneği : Pedallar yerinde çıkarılarak, birbirine bağlanıp tekerleklerin hareketini önleyecek şekilde, tekerleklere bağlanabilmektedir. Fakat, bu buluşlarda bisikleti kilitleme zamanı, daha uzun olacaktır. En hızlı olan sondaki örnektedir. Pedalı sökmeden, pedal parçalarının, döndürülmesi sonucu kilitleme süresi kısaltılmıştır.

 
Patent Örneği
Patent Örneği
 
patent belgesi örnekleri
 
patent nedir
 
patenti alınmış ürünler listesi

Sele Kilidi Patent Örnekleri Nelerdir

 

Üçüncü patent örneği : Selenin altına yerleştirilen katlanabilir kilit sistemi, hem bisikletininizi, hemde selenizi, güvence altına almaktadır.

 
patent örnekleri pdf
 
teknoloji tasarım patent örnekleri
 
patent örnekleri yazılı
 
patent örnekleri nelerdir
 

Dördüncü patent örneği : Selenin demiri, teleskopik olarak uzayabilmektedir. Açıldıktan sonra, kıvrılarak dikdörtgen şeklinde kilit haline dönüşebilmektedir.

 
örnek patentler
 
Örnek Patent
 
patent örnek
 
patent örnekler
 

Beşinci patent örneği : Dördüncüyle benzer prensipte çalışmaktadır. Sele demiri kilide dönüşmektedir. Fakat teleskopik yapılmamış, sadece katlanılır formda yapılmıştır. Sele demiri normalde içi boş boru olarak tasarlanır, bu tasarımda içi doludur. Sadece hacim kazancı olmuş, ağırlıkta ciddi bir kazanç olmamıştır.

 
buluş örnekleri
 
ilginç buluş örnekleri
ilginç Buluş Örnekleri

Bağaj Kilidi Patent Örnekleri

 

Altıncı patent örneği : Bisikletin arka bağajı, kilide dönüşebilmektedir. Arka bağaj, küçük demir parçalarının birleşmesinden oluşmaktadır. 2 sayısı ile gösterilen bölgelerden, küçük demirler birbirine mekanik bağlıdır. Bu sayede arka bagaj, zincir gibi açılıp, kapanabilmektedir.

 
 
patent
 
buluş
 

Yedinci patent örneği : Yine arka bagajın, katlanıp açılabilme özelliği vardır. Bağaj rahatlıkla halka şeklinde kilide dönüşebilmektedir.

 
 
patent belgesi örneği
 
patent başvuru örneği

Bisiklet Kadro Kilidi Patent Örnekleri

 

Sekizinci patent örneği : Bisikletin alt sütun demiri, açılıp, katlanabilir özelliği ile bisikletin kendi kendini kilitleyebilmesini sağlamaktadır.

Bisiklet kadrosu patent örnekleri
Bisiklet kadrosu patent örnekleri
 
 
Bisiklet hırsızları için patent örnekleri
 
Bisiklet kilidi patent örnekleri
Bisiklet kilidi patent örnekleri
 

Patent örnekleri nelerdir konusunu, spesifik bir konu üzerinden anlatmaya çalıştık. Daha fazla patent örnekleri istiyorsanız mail adresinize gönderebiliriz.

 

Daha fazla bilgi için makalelerimizi okuyabilirsiniz


# Patent örnekleri nelerdir # Patent başvuru örnekleri # Teknoloji tasarım patent örnekleri # Patent örneği # Patent çizimleri # Patent çeşitleri #Patent örnekleri yazılı