Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi

Patent Eğitimi

 

Patent Eğitimi Nedir

Go2 Patents Patent eğitimi nedir ? Büyük işletmeler için eğitimlerimizi alt kısımlara ayırdık. Ayrıca Bireysel başvurular için Bursa Patent Eğitimi hizmetimiz yer almaktadır. Bireysel başvurular için toplu eğitim takvimleri planlamaktayız ve başvurularda yeterli çoğunluk sağlandığında Patent Eğitimi gerçekleştirilmektedir. Patent eğitimi alabilmek için AŞAĞIDAKİ Formu doldurmanız gerekmektedir.


-Temel Marka, Endüstriyel Tasarım, Patent Nedir Eğitimi: Tüm firma personelinin eğitimi alması gerekir, temel bilgiler içerir. Kavramların personelin zihninde netleşmesi sağlanır.

Patent Eğitimi
Patent Eğitimi

-Temel Patent Hukuku: Tüm firma personelinin  eğitimi alması gerekir. Temel olarak patentli ürünlerde nasıl davranmalısınız. Çalışan olarak buluş yaptığınızda ne yapmalısınız, firmaların görevleri nelerdir.


-Buluş Nasıl Yapılır: Firmaların arge performanslarını artıran bir eğitimdir. Tüm personel için önerilir. Buluş yapma tekniklerini uygulamalı olarak anlatıyoruz.


-Patentin Gücü Nasıl Artırılır: Patent başvuru süreçlerinde fikir sahipleri yönlendirilerek, patent başvurularının daha güçlü olmasını sağlıyoruz. Tüm personele önerilir.


-TRİZ ile Patent Alma: Triz tekniklerini kullanarak yaratıcı yeni fikirler türetip, firmanızın Entelektüel Sermayesini artırıyoruz. Üstelik, ürünler için yeni Arge teşvik projelerini birlikte yürütebiliriz. Tüm personele önerilir.


-Patent Teşvikleri: Firmanın muhasebe, finans, patent, insan kaynakları bölümleri katılabilir.


-Patent Araştıması: Uluslararası patent araştırma tekniklerini sizlere öğretiyoruz. Bu sayede milyonlarca patent arasından doğru patenti nasıl bulabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğitimi alması önerilen departmanlar; Arge personeli, proses geliştirme ekipleri, pazar geliştirme departmanı, teknoloji yönetimi departmanı, inovasyon yönetim departmanı, patent departmanı, bilgi işlem, lojistik ve insan kaynakları departmanlarının inovasyon yöneticileri katılabilir.


-Patent ile inovasyon Nasıl Yapılır: ileri seviye patent araştırma teknikleriyle elde ettiğiniz verileri kullanarak teknolojiyi nasıl takip edebileceğinizi ve yön verebileceğinizi öğreneceksiniz.  Bir önceki eğitimimize katılanlar bunada katılabilir.


İleri Seviye Patent Eğitimleri

Aşağıda listelenen eğitimlerimizi, Firmanın Arge, Proses Geliştirme, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi departmanları alabilir.


-Patent ile Teknoloji Transferi: Patent veri tabanını kullanarak Teknoloji Transferi süreçlerini minimum maliyet ve riskle nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.


-Patent Stratejisi Geliştirme: Rakiplerinize karşı nasıl bir strateji izlerseniz başarıyı yakalayabilirsiniz.


-Spesifik Konularda Patent Eğitimi: Firmanızdaki personelin uzmanlık alanına göre özel konularda nasıl patent alınır, neler patentlenebilir konularını detaylı olarak inceliyoruz. Bilgisayar Destekli Tasarım, Yapay Zeka, Yazılım, Sağlık, Medikal, Kullanıcı Arayüzleri vs....


-Patent Lisanslama: Buluş portföyünüzü yönetebilmek için lisans satışı, kiralama, satın alma, teknoloji transferi konularında nelere dikkat etmelisiniz. Konularına yer veriyoruz.


-Patent İhlalinden Kaçma: Rakiplerin patentlerine takılmadan, arge faaliyetlerini yürütmenin tekniklerini anlatıyoruz. Arge yatırımlarınızın boşa gitmemesi için şart.


-Patent Çürütme: Rakiplerinizin patentlerini çürüterek devre dışı kalmalarını sağlayabilirsiniz.


-Patent Yazarken Nelere Dikkat Edilir: Rakiplerinizin patentlerinizin etrafından dolanmaması için siz ne yapmalısınız.


-Uluslararası Patent Nasıl Alınır: Süreçler, Teşvikler


-Patent Hukuku: Siz rakibinizin patentini ihlal ederseniz veya rakibiniz sizin patentinizi ihlal ederse ne yapmalısınız.


-Rakiplere Alternatif ürün Oluşturma: Pazar payınızı rakiplere kaptırmamak için onlarla mücadeleye devam etmelisiniz.


İleri seviye patent eğitimleri yerine, Bizden direk danışmanlık hizmeti alırsanız daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


Hem maliyetlerinizi düşürmüş, hemde mühendislik tecrübemizden faydalanmış olursunuz.

Patent Eğitimi Bursa

Bursa Patent Eğitimi: Düzenlediğimiz ortak eğitimler sayesinde, birçok firmadan 1-2 kişinin katılımıyla eğitim faaliyeti düzenlemekteyiz. Amacımız küçük ölçekli firmaların düşük maliyetlerle eğitim almasını sağlamaktır. Yapmanız gereken sadece başvuru formunu doldurmaktır. Talep olması halinde, diğer şehirlerde de eğitim organize etmekteyiz.

Diğer Hizmet Talep Formlarımız

 

# Patent Eğitimi , # Patent Eğitimi Nedir , # Patent Nedir ,  # Patent Eğitimi Bursa