Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi

inovasyon Örnekleri

 
inovasyon Örnekleri
inovasyon Örnekleri
 

Okullarda teknoloji tasarım 8. sınıf derslerinde e ödev olarak sunabileceğiniz kolay ürün inovasyon örneklerini açıklamalarıyla makalemizde anlatıyoruz. Evde yapılabilecek inovasyon örnekleri aşağıda ayrı bir başlık olarak sunulmuştur.

Ürün inovasyon Örnekleri E Ödev

E ödev sunumu amacıyla ilk ürün inovasyon örneği, parçalara ayrılmış veya içi boşaltılmış esnek bir tarak. Bu tarağı kafanıza bastırarak taradığınızda esneyerek kafanızın şeklini aldığı için etkili olarak tüm saçınızı eşit oranda tararken, kafanıza batmayacaktır. Üstelik tarak uçları sivri değil top şeklindedir. Ayrıca, tarağın arka tarafında yılan gibi boşluklar bulunduğundan dolayı biriken saçların temizlenmesi kolaylaşmıştır ve daha hijyenik olmuştur.

 

Teknoloji Tasarım inovasyon Örnekleri

Teknolojik Tasarım içeren ürün inovasyon örneğine en güzel örnek, lale formunda sokak sandalyeleri. Bu sandalyenin özelliği dekoratif hoş görüntü vermesinin yanısıra, az yer kaplaması ve yağmurda ıslanmamasıdır. Aynı zamanda tozlanmamaktadır. Dekoratif görüntüsü sebebiyle ürün için endüstriyel tasarım başvurusu yapılabilir. Aynı zamanda teknik sorunların üstesinden geldiği için patent veya faydalı model başvurularıda yapılabilir. Patent Örnekleri makalemizide okuyabilirsiniz.

 
 
8-sinif-teknoloji-tasarim-kolay-inovasyon-ornekleri
Tasarım inovasyon Örnekleri
 
Teknoloji Tasarım inovasyon örnekleri Kolay
Teknoloji Tasarım inovasyon örnekleri
 

İkinci teknoloji tasarım inovasyon örneğimiz, esnek bulaşık yıkama musluğudur. Hangi büyüklükte tencere olursa olsun lavabonuzda zorlanmadan yıkayabilirsiniz. Burkulabilen hortum sayesinde musluğunuz istediğiniz konumda kalabilir. Dışı renkli silikonla kaplı musluk mutfağınızın renkleriyle daha uyumlu olacaktır. Tasarım ve teknik çözümü sayesinde hem endüstriyel tasarım tescili, hemde patent veya faydalı model başvuruları yapılabilir.

 
Ürün inovasyon örnekleri E ödev
Ürün inovasyon örnekleri

inovasyon örnekleri 8 sınıf

 

8. sınıf derslerinde ödev olarak sunabileceğiniz bir diğer inovasyon örneğimiz. Mutfaklarınızda fazla yer tutan objelerin katlanabilir özellik kazanmasıdır. Örneğin; huni eskiden uzundu ve dolaplarınızda çok yer kaplardı. Aynı şekilde delikli sebze, meyve yıkıyıcıları ve masaya konan meyve kapları çok yer kaplamaktaydı. Silikonla veya mekanik bir mekanizmayla katlanma özelliği kazandırıldığında az yer kaplayarak büyük bir avantaj sağlamaktadır.

inovasyon örnekleri 8 sınıf
inovasyon örnekleri 8 sınıf
 
inovasyon örnekleri 7. sınıf
inovasyon örnekleri nelerdir
inovasyon örnekleri nelerdir
 

Teknoloji Tasarım inovasyon icatları

Bir başka örneğimiz, hareketli mekanizmalarla döndürülerek mutfakta daha az hacim kaplayan ürünler oluşturmaktır. Örneğimizde yumurta çırpıcısının tellerine döndürülebilme özelliği kazandırıldığı için dolapta ve bulaşık makinasında az yer kaplamaktadır. Hemde temizlemesi kolaylaşmıştır. Aynı şekilde patates ezicisinin başıda döndürülme özelliği kazandığından az yer kaplamaktadır.

 
inovasyon örnekleri kısaca
Teknoloji Tasarım inovasyon icatları
 

Patent Eğitimi Almak İstermisiniz ?

Go2 Patents firmasının patent eğitim hizmetinden faydalanmak isterseniz, butona tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Patent eğitimi ile geleceğinizi şimdiden garanti altına alın.

 
Patent Örnekleri Eğitimi
Eğitim Almak için Butona Tıkla

Teknoloji Tasarım inovasyon Fikirleri

 

Teknoloji tasarım dersi için inovasyon fikirleri ve örnekleri vermeye devam ediyoruz. Evde yemekleri daha az enerji harcayarak pişirebilmek için geliştirilmiş, iki katlı yemek tenceresi ideal bir inovasyon örneğidir. Üstteki tencerenin altı delikli yapılarak, altaki tencerenin buharıyla üsteki yiyeceklerin pişirilmesi sağlanmaktadır.

 
inovasyon örnekleri teknoloji tasarım
inovasyon örnekleri teknoloji tasarım
 

Tekerleklerde patlama problemine ve hava basma problemine son. Artık iç lastiğide değiştirmeyeceksiniz. Lastik üzerine delikler açılarak havalı tekerleklerde olduğu gibi, hafiflik ve esneklik özellikleri kazandırılmıştır. Delikler sayesinde artık tekerleriniz amortisör görevi görecek. Benzer şekilde yandan küçük delikler açılmış spor ayakkabılarında amortisör özelliği kazandırılabilinir.

 
inovasyon örnekleri maket

Evde Yapılabilecek inovasyon örnekleri Nelerdir

 

Evde pet şişeleri veya şampuan plastik kutularını kullanarak cep telefonunuzu, prize asmanızı sağlayacak bir tutacak yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kutuları, maket bıçağı ile keserek istediğiniz şekilleri elde etmek olacak. Kendi hayal gücünüzü kullanarak inovasyon yapabilirsiniz.

 
Evde yapılabilecek inovasyon örnekleri
Evde yapılabilecek inovasyon örnekleri
 

Bir diğer evde yapılabilecek ürün inovasyon örnekleri için mutfağınızdaki Seramik kahve kaplarınızı kullanabilirsiniz. Bardağın altına veya yanına kartondan veya plastikten oluşturacağınız bir kutuyu silikonla yapıştırırsanız, bisküvi servis tabağı olarak kullanabilirsiniz.

 
evde yapılabilecek ürün inovasyon örnekleri
Evde yapılabilecek ürün inovasyon örnekleri

Okullarda inovasyon örnekleri

 

Evde yapılabilecek inovasyon örnekleri kolay

Doğayı taklit ederek inovasyon yapabilirsiniz. Okul ödevlerinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir inovasyon örneği vereceğiz. Su tutmayan esnek bir kumaşı kullanarak, ellerinizi tıpkı ördeklerin ayakları gibi perdeli yaparak daha hızlı yüzebilirsiniz. Elinizin boyutunda kestiğiniz kumaş üzerine küçük kumaş parçaları dikerek parmaklarınızın arasından geçmesini sağlayabilirsiniz.

 
Okullarda inovasyon örnekleri
Okullarda inovasyon örnekleri
 

Teneke içecek kutularındaki, soğuk içeceklerin elinizle hızlı ısınmasını önlemek amacıyla plastik bir tutacak aparatı yapabilirsiniz. 3 boyutlu yazıcıda oluşturabilir Veya tahtayı yontarakta esnek bir tutacak yapabilirsiniz.

 
Evde yapılabilecek inovasyon örnekleri kolay
 

inovasyon örnekleri nelerdir konusunu örneklerle sizlere anlatmaya çalıştık. Daha fazla inovasyon örnekleri istiyorsanız mail adresinize gönderebiliriz.

 

Daha fazla bilgi için makalelerimizi okuyabilirsiniz


 
 
 
 

# inovasyon örnekleri nelerdir # Ürün inovasyon Örnekleri E Ödev # Teknoloji Tasarım inovasyon Örnekleri # Okullarda inovasyon örnekleri # Evde yapılabilecek inovasyon örnekleri kolay # Teknoloji Tasarım inovasyon Fikirleri # Teknoloji Tasarım inovasyon icatları #
inovasyon örnekleri 8 sınıf