Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi

Girişimciler için Melek Yatırımcılar Gerekli mi?

 
Girişimciler için Melek Yatırımcılar
Girişimciler için Melek Yatırımcılar
 

Girişimciler için merak edilen konulardan biri, acaba melek yatırımcılar gereklimi ? Onlar olmasa, projelerimizi hayata geçirmekte zorlanırmıyız?. Üstelik, doğru ve güvenilir melek yatırımcılara ulaşmak oldukça zor. Yurt dışı melek yatırımcı başvuru olanakları yaygınken, Türkiye'de istanbul, bursa gibi şehirlerde yeni yeni melek yatırımcı merkezi ve ağı kurma çalışmaları başlamıştır. Ciddi maddi yatırım gerektiren arge projelerinde tabiki, melek yatırımcılara ulaşmak zorundasınız. Ama, patent, faydalı model veya endüstriyel tasarım belgesiyle korunabilecek bir buluşunuz varsa ve buluşu geliştirdiğinizden eminseniz , MELEK YATIRIMCILARA ihtiyacınız yok.

 

Melek Yatırımcılara Başvuru Amacınız Nedir

Melek yatırımcıya başvurmadan önce, amaçlarınızı ve hedeflerinizi doğru belirlemelisiniz. Pozisyonunuzu, iyi belirlemelisiniz. Direk büyük bir üretim veya arge yatırımı mı yapacaksınız? Yoksa, başlangıçta bir buluşu tescilleyerek mi, büyük bir yatırım yapacaksınız. Tescillenebilir bir buluşunuz varsa, başlangıçta melek yatırımcılara veya herhangi bir yatırımcıya ihtiyacınız olmadığını düşünüyorum. ÇÜNKÜ, Buluşunuzu tescillemenizi kolaylaştırmak için devlet tarafından destekli 3 adet teşvik var. Tübitak, Kosgeb ve Gelir Vergisi İstisnası Teşvikleri, buluşcuları desteklemek için oluşturulmuştur. Yani melek yatırımcılara ihtiyacınız, bu aşamada çokta yok diye düşünüyorum. Buluşunuza inanıyorsanız, hayatımızda birçok şeye para verdiğimiz gibi bu alanda, devlet destekleriyle, yatırım yapabilirsiniz. Başkalarına göre tescilli bir buluşum var diyerek, prestij sağlayabilirsiniz. Teşviklerle ilgili bilgiyi, videolarımızda bulabilirsiniz. Makalemizin ikinci kısmında buluşunuzun seri üretimi için melek yatırımcılara ihtiyacınız varmı sorusuna cevap arıyacağız.

 
 

Patent Eğitimi Almak İstermisiniz ?

Go2 Patents firmasının patent eğitim hizmetinden faydalanmak isterseniz, butona tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Patent eğitimi ile geleceğinizi şimdiden garanti altına alın.

 
Patent Örnekleri Eğitimi
Eğitim Almak için Butona Tıkla

Sınai Mülkiyet Haklarını Koruma Teşvikleri

 
 
 
 

Melek Yatırımcı Arıyorum ; Buluşumu Üretmek için

Buluşunuzu üretip satmak için yatırıma ve haklarınızı koruyacak birine ihtiyacınız var. Bu sebeple melek yatırımcı arıyorsunuz. Bu noktada da bir melek yatırımcıya yine ihtiyacınız yok. Buluşunuzu, üretip satmak zorunda da değilsiniz. Benzer ürünleri üreten birçok firma vardır. İllaki Türkiyede de vardır. Boşu boşuna sıfırdan alt yapı yatırımı yapmaya gerek yok. İlk önce patentinizi doğru bir şekilde tescillemelisiniz. Daha sonra, üretici firmalarla iletişime geçerek ürünü pazara sunabileceğinizi düşünüyoruz. Sizlerde patent lisanslamayla, buluşunuzu kiralayarak gelir elde edebilirsiniz. Haklarınızı korumak için bir patent vekili yeterli olacaktır. Lisanslama işlemleri ile ilgili video serimizi izleyebilirsiniz. Ne kadar kazanabilirsiniz ve nelere dikkat etmelisiniz.

 
Patent Lisans Ücretleri Nasıl Hesaplanır
Sınai Mülkiyet Lisanslama Videoları
 
 
 
 

# Girişimciler için Melek Yatırımcılar # melek yatırımcı başvuru # istanbul melek yatırımcı merkezi # melek yatırımcı bursa # yurt dışı melek yatırımcı