Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi

ArGe Merkezi Nedir

 
Arge Merkezi Nedir
ArGe Merkezi Nedir
 

ArGe Merkezi Nedir : Sanayi bakanlığının koordinasyonunda, firma bünyelerinde arge ofisi açmak ve kanunlara göre devletten arge desteği kazanmak olarak özetleyebiliriz. Devletin arge faaliyetlerini özendirmek maksadıyla sağladığı desteklerdir. Go2Patents firması, Arge desteklerinin karşılığını yerine getirebilmek adına, gerçek arge nasıl yapılır ? Konusunda sizlere destek vermektedir.

Ar-Ge Nedir

Şimdi Gerçek Ar-Ge Nedir ? sorusuna gelelim. Kanunlarla esasında hedeflenen üretken arge merkezine nasıl ulaşabiliriz ? Bu sorunun cevabını dünyaca ünlü bir arge merkezindeki faaliyetleri anlatarak 7 parametreyle özetlemek istiyoruz.

ARGE Merkezi Proje SUNUMLARI

 
Ar-Ge Nedir
Ar-Ge Nedir
 

Dünyaca ünlü firma, gerçek arge merkezi olabilmek adına, ilk başta arge merkezi proje sunumları için prototipten çalışma yapılmasını istemiştir. Projelere yatırım yapılmadan evvel, prototipler ile tecrübe kazanılmasının avantaj sağlayacağını düşünmüşler. Bu sebeple, mümkün olduğunca fazla prototip yaparak, akıllarına gelen her fikri, deneme imkanı bulmuşlar. Kartondan ve geri dönüşüm malzemelerinden yapılan prototipleri denediklerinde, karşılaştıkları problemleri çözmek için yeni fikirler türetmişler ve bu fikirleri için patent başvuruları yapmışlardır.

ArGe Merkezi Danışmanlığı
ArGe Merkezi Danışmanlığı

Ar-Ge Merkezi Danışmanlığı Yapmamızı İstermisiniz ?

 

Arge Merkezi Danışmanlığı

Kanunlar çerçevesinde, Go2Patents Ar-Ge Merkezi Danışmanlığı hizmetimizden faydalanmak için butona basarak form doldurabilirsiniz.

 
Triz Eğitimi
Form için Butona Tıkla
 

Go2 Patents olarak, bu teorinin çalıştığını kanıtlamak adına, klasik elektrik süpürgesini, toz torbasız elektrik süpürgesine çevirecek yeni bir buluşa imza attık. Geri dönüşüm malzemelerinden nasıl buluş yapılabildiğini videoya tıklayarak izleyin.

 
 

Arge Merkezinde İdeal Ürün Tasarımı

Firma arge merkezindeki projelerinde, en ideal ürünü tasarlamayı hedef koymuş. Ürünlerinde kullandıkları elektrik motor teknolojisini 150 gr 'dan 125 gr 'a düşürmüşler. Motorun devir sayısını 100bin rpm 'den 125bin rpm 'e çıkarmışlar. 100 bin rpm'le yetinmemişler, Formula 1 motorundan 5 kat hızlı yapmışlar.

Geliştirdikleri küçük ve hafif elektrik motoru teknolojisi sayesinde sektöre liderlik etmişlerdir. Hızlı dönen motor sayesinde havayı yönlendirerek, ilk defa yaratıcı ve verimli ürünleri piyasaya sunmuşlardır. Bunladan en önemlisi ellerimizi kurulamamızı sağlayan hava bıçak teknolojisidir. İkincisi pervanesiz hava nemlendiriciler ve saç kurutma makinalarıdır. Sektörde radikal değişiklikler yapmışlardır.

 
5746 sayılı Kanun
Arge Merkezi Ürünü
 

Arge Merkezi olmanın diğer parametrelerini aşağıda sıralıyoruz. Bu maddelerin görsel video örnekleri ile desteklenmesi gerektiği için muhakkak videomuzu izlemelisiniz.

Daha fazla arge merkezi bilgisi için aşağıdaki makalelerimizide okuyabilirsiniz.

 
3) Bizlerin görmezden geldiği problemleri çözmek.


Rakiplerin umursamadığı, görmezden geldiği, küçük problemleri dert edinmişler ve çözmek için buluş yapmışlar.


4) Kimsenin cesaret edemediği değişiklikleri ürünlerde, radikal inovasyonla uygulamak.


Rakipleri ürünlerde küçük tekerlek kullanmaktan vazgeçemezken, ideal arge merkezi olan şirket ürünlerinde, kocaman bir top kullanmış. Büyük hacimli topun dezavantajlarını, fırsata çevirmişler.


5) Eski teknolojileri, yeniye uygulamak.

Eskiden kullanılan teknolojilerin kullanım amaçlarını beyinlerine yerleştirmişler. İhtiyaç duydukları ürünlerde, eski teknolojiyi modernize ederek kullanmışlar.


6) Kuşakları arasındaki çatışmayı önlemek.

Yeni kuşaklar değişime açık ve yaratıcılardır. Bunu fırsata çevirerek onların yaratıcılık konusunda yarışmasına izin vermişler. Ürünleri kullanarak yarışmalar düzenlemişler.


7) Her yerde yaratıcı olmaya çalışmak.

Fuarlarda , yıl sonu yemeklerinde her yerde yaratıcı olmuşlar.


Videomuzda detayları bulabilirsiniz.

 

Arge Merkezi Nedir konusunu sizlere anlatmaya çalıştık. Makalelerimiz hakkında haberdar olmak için Email adresinizi bize gönderin;

 

Tavsiye ettiğimiz,  Diğer makalelerimiz


# Arge Merkezi Nedir # Arge Merkezi Danışmanlığı # Ar-Ge Nedir